Balarısı

Balarısı Piknik Bal 20 gr-150 Adet

BARKOD KODU :
626,20 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI
 • Tavsiye Et
 • Bal, insan vücudunun enerji açısından en yüksek derecede ve en hızlı biçimde faydalanacağı şekilde tasarlanmış tatlı, doğal ve çok değerli bir besindir. Özellikle sindirime gerek olmadan çok süratli bir şekilde kana karışması değerini daha da artırmaktadır.

  Bal, besin maddesi ve enerji kaynağı olarak kullanılmasının yanı sıra insan sağlığı açısından da önem taşımakta ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı çok önemli bir besin maddesi olan balın kalitesini korumak ve insan sağlığına zararlı olmasını önlemek gerekir. Balın kalitesini belirleyen ulusal ve uluslararası standartlar geliştirilmiş ve yasalarla bu standartlara uyma zorunluluğu getirilmiştir. Balın bu standartlara uygunluğu laboratuvarımızda yapılan analizlerle saptanmaktadır.

  Balın rengi ve tadındaki farklılık tamamen toplanan nektarlardan kaynaklanmaktadır. Balın kokusunu, çiçeklerdeki aromalı uçucu yağlar verir ki bu aynı zamanda çiçeklerin kokularını sağlayan yağdır.

  Çiçek balı arıların bitki çiçeklerindeki nektarlardan yaptıkları baldır. (Ihlamur balı, yonca balı, narenciye balı, yayla balı, vb.)Arılar tarafından bu tür balların toplanması Mayıs ayında başlar ve Eylül ayına kadar sürer. Bu balın temel özelliği, onlarca çiçekten nektar ve polen toplanmasıdır.

  Balın Kristalizasyonu; balda doğal olarak bulunan glikoz şekerinin zamanla doyma noktasına ulaşarak dibe çökmesi olayıdır. Özellikle çiçek balları zamanla mutlaka kristalize olur. Kristalleşmenin hızı baldaki glikoz, fruktoz oranına ve su miktarına bağlıdır. Kristalize olan balların kimyasal özelliklerinde herhangi bir değişim gerçekleşmez. Hatta batı ülkelerinde sevilen tüketim şekillerinden biridir.

  Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinin kır çiçeklerinden elde edilen ballar, ileri teknolojiyle donatılmış laboratuvarımızda TGK Bal Tebliği'ne uygunluğunu tespit edildikten sonra, el değmeden hijyenik şartlarda paketlenmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.