KURUMSAL


1973 yılında Karadeniz Bölgesinde dededen baba ve oğullara geçen arıcılık faaliyetlerimiz, 1992 yılında Ankara Balgat’ta bal dolum ve ambalajlamaya dönüşmüştür. Her geçen yıl artan tecrübelerin ışığı altında daha iyiyi, daha güzeli müşterilerine sunmayı ilke edinen şirketimiz, 1998 yılında kurumsallaşma aşamasını tamamlayarak merkezini Etimesgut’a taşımıştır. Sektörde büyümeyi ve sürekli gelişmeyi hedefleyen ve BALARISI markasını piyasada bir numaralı bal olarak yerleştirmeye çalışan firmamız Eylül-2006 da, 8000 m2 kapalı toplam 10000 m2 olan bal dolum ve paketleme tesisini Düzce Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete geçirmiştir. Balarısı, günlük 15 ton kapasiteyle Avrupa’nın en büyük bal işleyen kuruluşları arasındadır.

Bal her yaştan insanın sağlıklı beslenmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Bal, arıların çeşitli bitkilerden topladıkları özsulardan ürettikleri, besleyici değeri son derece yüksek, enerji verici, doğal bir gıda maddesidir. Kısacası bal bir mucize besindir. Bu mucize besinin kahramanı ise 1,5 cm boylarındaki arılardır. İşte bu nedenden markamız BALARISI.
Balarısı, mal ve hizmetlerin insan odaklı üretildiği, hayatın tüm alanlarında bilginin ve toplam kalitenin ön planda tutulduğu günümüzde, binlerce arının kilometrelerce yol kat ederek, milyonlarca çiçekten ürettiği BALI, bir bal firması olarak, uzman kadromuzla ileri teknolojiyi hijyenle işleyerek, aynı doğallıkta, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla yurdumuz ve tüm dünya insanlarına sunmayı amaç edinmiş bir şirkettir.

Balarısı, kurulduğu yıldan bu yana; kaliteli ürün ve yaygın hizmet anlayışıyla sektörün önde gelen kurumları arasında yerini almıştır. İşletmemiz dolum, paketleme ve en son sistem laboratuvarıyla, Türkiye’nin saygın kuruluşları arasındadır. Balarısı yerel ve ulusal mağazalar ile yurt dışındaki tüketicilerimizin hizmetindedir.

Müşteri memnuniyetini, kalite ve hizmeti kendisine ilke edinen firmamız son sistem teknolojiyle donatılmış laboratuvar sistemiyle bal konusunda sektöre ve müstahsillere desteği yanında Ar-Ge çalışmalarına da ağırlık vermektedir.

Firmamızda sürekli bir iç denetim olmakla beraber, Tarım İl Müdürlüğü, TSE ve TÜBİTAK tarafından belirli periyotlarda denetim yapılmaktadır. Bu denetimlerde numune alınmakta ve Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine göre kontrol edilmektedir. İşletmemizde; her türlü kanun ve mevzuat, uluslar arası normlar ve gıda güvenliği esas alınarak, entegre yönetim sistemi kontrolünde, sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretim yapılmaktadır.

Amacımız; bu mucize besini en güzel şekliyle tüketicilerimize sunmaktır.

-----

Kurumsal web sayfamız : www.balarisi.com.tr
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.